SlovenskýAngličtinaČeštinaDeutschland

0 ks 0.00 €

Ako sa správne starať o výrobky z vlny

Ak Vás od kúpy produktov zo 100% ovčej vlny odrádzajú obavy zo zložitej starostlivosti o vlnu, opak je pravdou. Starostlivosť o výrobky vlny je veľmi jednoduchá a zvládnu to aj muži. Aj keď vlna je prirodzene odolná voči nečistote, škvrnám a zápachu, poradíme Vám, ako sa starať o naše vlnené darčeky, aby nestratili na kráse a funkčnosti. Rady o správnej starostlivosti o vlnu sme zhrnuli do tohto článku.

 

 

Vlnené vlákno má šupinatú štruktúru, vďaka čomu skvelo odvetráva, odvádza vlhkosť, netvoria sa v ňom piesne a baktérie. Vlna je prirodzene odolná voči nečistote, škvrnám a zápachu, takže údržba vinených výrobkov nie je potrebná tak často, ako u iných materiálov. Naše vlnené papuče bežne stačí vyprášiť povysávať. V prípade potreby čistiť na sucho, prípadne s vlhkou handričkou a prírodným mydlom. Aj napriek samočistiacej funkcii vlny, z času na čas sa praniu nevyhneš. Vlnu môžete aj šetrne ručne oprať v studenej vode. Vodu potom jemne vytlačte, nežmýkajte, pretože by sa mohol zmeniť tvar výrobku. Odporúčame voľne vysušiť.

 

 

Výrobky z plstenej vlny môžete oprať v práčke na 30°C. Ak sa rozhodnete pre pranie v pračke, otáčky pri žmýkaní nastavte na minimum. Vlna je veľmi elastický materiál a nemá rada nadmerné žmýkanie, ktoré môže poškodiť funkčnosť vlákien. 

 

page2image1583680.png NEBIELIŤ      page2image1595120.png NEŽEHLIŤ  page2image3694560.png NESUŠIŤ V BUBNOVEJ SUŠIČKE *

 page2image11313520.png STUDENÁ VODA  page2image3696432.png RUČNÉ PRANIE

 

 

*Netýka sa produktu vlnené guličky so sušičky.

 


Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.


 
 


PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 5% ZĽAVU