SlovenskýAngličtinaČeštinaDeutschland

0 ks 0.00 €

 

PRÉMIOVE VÝROBKY ZO 100% OVČEJ VLNY

Milujete ručnú prácu, tradičné remeslá, prí­rodný materiál alebo uprednostňujete kvalitu a originalitu pred všednosťou? V takom prípade ste na správnom mieste – WOOLLY vlnené darčeky sú pre Vás tou správnou voľbou. Výberové produkty v našej ponuke sú zo 100% ovčej vlny, ktorá sa spolu s hodvábom a kašmírom, považuje za najkvalitnejší materiál. Ak Vám, okrem toho, záleží aj na používaní čisto prírodných a ekologických materiálov zo 100% obnoviteľných zdrojov ♻️, tak vlna a vlnená plsť sú pre Vás to pravé – orechové.

Navyše, navonok obyčajná vlna, zaobalená v modernom minimalistickom dizajne s pestrou farebnou škálou prírodných farbív, dokáže milo prekvapiť. Ručná práca zas dodáva našim vlneným darčekom originalitu. Zaujali sme Vás? Čítajte ďalej…

ČO ROBÍ VLNU JEDINEČNOU

Tradičné vlnené materiály majú dodnes svoje nezastupiteľné miesto v našich domovoch, pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal. Vlnu nájdete v skromných príbytkoch, ale aj v najluxusnejších hoteloch po celom svete. Výrobky z vlny sú obľúbené vďaka jej kvalite - sú odolné proti opotrebeniu, oderu a netrhajú sa. Vlna je zároveň hebká a hrejivá, pružná, no drží tvar, mäkučká, poddajná, a samozrejme, elegantná, štýlová a cool. Čo vlastne robí vlnu jedinečnou?

Vlna je živočíšny materiál, na rozdiel od umelých alebo rastlinných vlákien, je nositeľom mnohých výnimočných vlastností. Vlna je proaktívne vlákno, čo znamená, že reaguje na zmeny telesnej teploty. 100% proteínové vlákno je prírodným izolátorom, aktívne reguluje teplo a priedušnosť. Papuče z ovčej vlny sú v zime teplé a v lete Vás príjemne schladia. Vlnený klobúk do sauny Vás chráni pred teplom, vlasy pred vysušením a lámaním a Váš pobyt v saune predĺži, bude príjemnejší.

VLNA JE BEZPEČNÁ A NEZÁVADNÁ, VHODNÁ PRE ALERGIKOV

Vlna je prirodzene bezpečná a nezávadná. Dokáže absorbovať veľké množstvo vlhkosti a odvádzať ju od pokožky, vďaka čomu má jedinečné antibakteriálne vlastnosti. Nespôsobuje alergie, a súčasne nepodporuje rast baktérií, preto je antibakteriálna a vhodná aj pre silných alergikov, osoby s citlivou pokožkou i pre deti. Vlna je antistatická a nepohlcuje prach. Veľkou prednosťou vlny je aj vysoká úroveň UV-ochrany, ktorá je omnoho vyššia, než má väčšina syntetických vláken alebo bavlna. 

Vlna sa skladá z troch vrstiev. Prvý, keratín, je proteín milujúci vlhkosť, ktorý majú všetky zvieracie chlpy. Je navrhnutý na udržanie stabilnej telesnej teploty. Druhá vrstva je šupinatá krytina. Prekrývajúce sa plochy sú malé, ale keď sa o seba trú, odstraňujú špinu. Vlna sa tak sama čistí. Tretia vrstva zachytáva vonkajšiu vlhkosť. Vlna je odolná proti vode, vďaka čomu sú ovce stále v suchu.


PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 5% ZĽAVU